Motto: „Neotevírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít
ten správný klíč, aby si je dokázaly otevřít samy..“
holčička kreslí obrázek

informace vedení školky

Seznam registračních čísel přijatých dětí pro šk. rok 2024/25 bude zveřejněn na webových stránkách školy a ve vývěsce školy v pondělí 3. 6. 2024. Rozhodnutí o nepřijetí budou fyzicky předávána ve středu 5. 6. 2024 od 8:00 do 10:00 a od 13:00 do 15:00 hod.

obrázek zpráva Prázdninový provoz 2024
Prázdninový provoz 2024

20.05.2024

Milí rodiče, v přiloženém souboru naleznete informace k prázdninovému provozu 2024 a Univerzální žádost k vytištění. Do náhradních MŠ se můžete zapisovat v šatnách tříd.

713 klíček

obrázek zpráva Pozvánka na pálení ohně u lachtana
Pozvánka na pálení ohně u lachtana

24.04.2024

V úterý 30.4. od 17 hod. proběhne na hřišti "U lachtana" pálení ohně. Mimo opékání buřtů bude na místě ukázka hasičské techniky SDH Třebeš. V 18:00 proběhne zapálení vatry. Akci pořádá Komise místní samosprávy Moravské předměstí východ.

713 klíček

obrázek zpráva Mateřská škola Klíček otevírá od 20.4. 2024 svou zahradu pro veřejnost.
Mateřská škola Klíček otevírá od 20.4. 2024 svou zahradu pro veřejnost.

17.04.2024

Vážení rodiče, přijďte si se svými dětmi pohrát do příjemného, čistého prostředí. Otevřeno bude každou sobotu a neděli do konce června a potom od září do poloviny října. V době od 10 do 12 a od 13 do 17 hod. Vchod bránou do dvora školy. Po celou dobu je na místě přítomen správce hřiště. Můžete si přinést svá odrážedla, míče, nebo hračky na písek. Za příznivého počasí je možné sprchování dětí v našem mlhovišti. Těšíme se na Vás! Kateřina Nováková, ředitelka školy

obrázek zpráva Informace k zápisu pro školní rok 2024/ 2025
Informace k zápisu pro školní rok 2024/ 2025

15.04.2024

Zápis pro školní rok 2024/25 se uskuteční v pondělí 13. a úterý 14.5. 2024. Veškeré informace (spádové ulice naší MŠ, kritéria pro přijímání dětí, důležité termíny...) naleznete v sekci Rodiče, Informace k zápisu. Doporučujeme Vám využít elektronický předzápis, který je otevřen od 15. 4. do 13. 5. do 24:00 hod. Pokud hledáte MŠ pro integraci svého dítěte se speciálními vzdělávacími potřebami již od 3 let věku dítěte, obraťte se na nás.

713 klíček

obrázek zpráva Malí energetici v červeném klíčku
Malí energetici v červeném klíčku

25.05.2024

Od února ve třídách předškoláků probíhá projekt Malá technická univerzita, který rozvíjí pozitivní vztah k technickým oborům, samostatnost, práci ve skupině, logické myšlení, prostorové vnímání a jemnou motoriku. V pátek 24. 5. absolvoval červený klíček již 8. lekci s názvem "Malý energetik", při které se děti seznámily se způsoby výroby elektřiny, klasickými a obnovitelnými zdroji energie, s dopravou uhlí do elektráren, stavěly rozvodné sítě a stožáry vysokého napětí a rozvody elektřiny do domácností. Ke stavbě využívají stavebnici a další materiály.

červený klíček

obrázek zpráva Červený klíček poznával krásy našeho města
Červený klíček poznával krásy našeho města

20.05.2024

V pondělí 20. května se děti z červeného klíčku vydaly na výlet do centra města. Prohlédly si významné památky jako schody Bono publico, Bílou věž, či chrám sv. Ducha. Dále se podívaly k sídlu Krajského úřadu, k Muzeu východních Čech a na nábřeží k řece Labe. Dětem se výlet velmi líbil.

červený klíček

obrázek zpráva Oranžový a červený klíček na exkurzi v planetáriu
Oranžový a červený klíček na exkurzi v planetáriu

10.05.2024

V pátek 10. května se třídy oranžový a červený klíček vydaly do hradeckého planetária, aby absolvovaly vzdělávací program Poprvé na hvězdárně. Děti pozorovaly noční oblohu, seznámily se s některými souhvězdími a jejich názvy, kde hledat Polárku a také zhlédly pohádkový příběh o zvířátkách ve vesmíru. Na závěr v pozorovatelně hvězdárny pozorovaly skvrny na Slunci. Dětem se exkurze velmi líbila.

oranžový klíček červený klíček

červen 2024

Pro přihlášené předškoláky ze tříd OK, ČK.

oranžový klíček červený klíček

naše třídy

pojďte se podívat do našich tříd

vhodný čas pro volání učitelkám do tříd je do 8:30 a od 11:45 hodin.