třída oranžový klíček

Odpadá plavání

Příští čtvrtek 24.9. odpadá plavání z důvodu sanitárního dne v městských lázní.
zveřejněnil: 17.09.2020 Petrovická Kateřina

Výlet na hradiště se vydařil

Výlet na hradiště se nám vydařil. Počasí nám přálo.

Ze školky jsme vyrazily v 8:15. Šly jsme přes Plachtu. Připomenuly jsme si, jak vypadá bříza a podle čeho ji poznáme na první pohled. Na hradišti jsme se nasvačily a poté jsme si zahrály týmovou hru. Děti hledaly v prostoru hradiště obrázkové indicie, podle kterých měly uhodnout písničku. Všechny týmy si s úkolem poradily, s radostí jsme si společně zazpívaly. A pak měly děti prostor pro volnou hru. Hradiště se okamžitě hemžilo rytíři a křehkými dvorními dámami:-)

Cestou zpátky jsme si pochutnaly na sladké odměně. Nanuk všem chutnal.

Čísla dne:
• Ušly jsme úctyhodných 7,7 km.
• Snědly jsme 22 nanuků (tu a tam nám některý spadl na zem)
• Viděly jsme 23 bříz, pak už jsme se přestaly počítat;-)
• Vyfotily jsme asi 50 fotek. Výběr z nich umístíme zítra do aplikace Nasems.cz.
• Po obědě usnuly únavou pouze tři děti.
zveřejněnil: 16.09.2020 Hlavatá Jana Mgr.

Plánované rodičovské schůzky zrušeny

Vážení rodiče,
z důvodu zvýšeného rizika přenosu nemoci Covid 19 rušíme plánované třídní schůzky, které se měly konat ve dnech 15. 9. a 17. 9. Všechny důležité informace vám zašleme písemnou formou na váš email.

Nezapomeňte prosím písemně hlasovat v šatnách na nástěnce. Toto hlasování nahrazuje členskou schůzi spolku.

ředitelka mateřské školy
Bc. Kateřina Nováková
zveřejněnil: 11.09.2020 Hlavatá Jana Mgr.

Příspěvek od pojišťovny na lekce plavání

Pokud chcete na výuku plavání v MŠ uplatnit příspěvek od vaší zdravotní pojišťovny, nahlaste to prosím u některé z vašich třídních učitelek. Případně nám můžete přinést i speciální formulář, který používá vaše pojišťovna.
Potvrzení pro vás vystaví SK Vlnka na přelomu září a října.
zveřejněnil: 10.09.2020 Hlavatá Jana Mgr.

Hlaste se do kroužku SPORTOVNÍ HRÁTKY

SPORTOVNÍ HRÁTKY se konají 1 x za 14 dní od 10 do 11:30 hodin. Kroužek je určen přednostně pro předškoláky.

Děti se v rámci kroužku seznámí formou hry se základy atletiky (běh, skok, hod) a zlepší si pohybovou koordinaci. Za příznivého počasí budeme trénovat na atletickém stadionu při ZŠ Milady Horákové, v zimě v sokolovně na Novém Hradci Králové.

Děti potřebují pouze sportovní oblečení a sportovní obuv na ven, nebo do tělocvičny. Hlásit do kroužku se můžete již nyní do předtištěného formuláře u vás v šatně.

Datum zahájení bude ještě upřesněno.
zveřejněnil: 07.09.2020 Hlavatá Jana Mgr.